RM-M14X15-SW19-H11-8
Delivery by Friday, 15.05.2026 if you order within the next 0 Hour.
Product number:
RM-M14X15-SW19-H11-8
Weight:
0.088 kg
Manufacturer:
Epytec
Type of wheel attachment:
Radmutter
thread:
M14x1,5
Your benefits
- Easy TÜV registration
- Quality Made in Germany
- Fair prices without middlemen you buy directly from the manufacturer and developer of the product
- Worldwide no. 1 in tuning adapters
- 15 years expert knowledge
- 10 years warranty
High-quality wheel / lug nuts with cone collar 60° M14x1.5 with the best rust protection
Size:
- overall height: 11,0 mm
- height hexagon (A): 6,0 mm
- height cone (B): 5,0 mm
- head diameter(D1): 22,0 mm